Statybininkų g. 58, Panevėžys

Sveiki produktai DANTIMS ir dantenoms

  moteris-salieras-sypsena-balti-dantys-blodine-valgo-644935541.Sūris. Sūrio sudėtyje yra didelis kiekis kalcio ir fosfato. Šie elementai padeda subalansuoti burnos ertmės pH, saugo ir atstato danties emalį, gamina seiles, sumažina bakterijų , kurios pažeidžia dantų paviršių ir sukelia dantenų ligas.

2.Pienas ir jogurtas.  Nesaldintas jogurtas ir pienas pasižymi mažesniu rūgštingumu, todėl neleidžia atsirasti dantų erozijoms ir palaipsniam dantų nusidėvėjimui. Pienas yra kalcio šaltinis.

3.Gyvūninės kilmės maistas. Jautiena, paukštiena, kalakutas, kiaušiniai – naudingi dėl juose esančio fosforo. Fosforas kartu su kalciu yra pagrindinė mineralinė kaulų ir dantų sudedamoji dalis.

4.Becukrė kramtomoji guma taip pat skatina išsiskirti seiles, padeda išvalyti burnos ertmę po valgio.

5.Žalioji/juodoji arbata– jos sudėtyje yra antioksidantų, kurie neleidžia bakteriniam apnašui prilipti prie dantų paviršiaus,  tokiu būdu sumažina ėduonies  ir periodonto ligų atsiradimą. Ši arbata gali sumažinti blogą burnos kvapą, nes slopina dantų apnašo bakterijų augimą. Dauguma žaliųjų arbatų sudėtyje yra fluoridų, kuris apsaugo danties emalį nuo ėduonies.

6.Svogūnai. Ši daržovė pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Atliktų testų rezultatai parodė, kad svogūnai sunaikina įvairių bakterijų tipus iš kurių susidaro dantų apnašas.

7.Sezamo sėklos. Sezamo sėklos ne tik skanios bet ir labai naudingos. Jose yra kalcio, kuris stiprina danties struktūrą.

8. Salierai/Morkos Salierai saugo dantis dviem būdais. Papildomas kramtymas didina seilių, kurios neutralizuoja bakterijas, gamybą. Be to, kramtymas valo dantenas. Pasistenkite bent kartą per dieną užkąsti žalio saliero ar morkos.

9.Kivi/apelsinai/ greifruktai… Šiuose vaisiuose – daugiau vitamino C nei bet kokiame kitame vaisiuje. Jei negaunate pakankamai vitamino C, dantenų kolagenų tinklas nėra patvarus, dantenos ypač tampa jautrios bakterijoms, sukeliančioms parodontozę.

10.Vanduo. Burnos skalavimas vandeniu padeda nuplauti maisto likučius, kurie gali skleisti nemalonų kvapą. Jei neturite galimybės išsivalyti po valgio dantų, tai bent išskalaukite burną. Taip pat vandenyje yra fluoro, kuris stiprina dantis ir apsaugo nuo karieso.

Darbo laikas:

I-V 8:00-19:00
VI nedirbame
VII nedirbame

REGISTRUOKITĖS INTERNETU