Statybininkų g. 58, Panevėžys
Paslaugos

Dantų implantavimas

Dantų implantavimas – tai galimybė implantais atstatyti dantų ir dantų eilių defektus, nešlifuojant gretimų nuosavų dantų ir jų neapkraunant. Tai šiuolaikiškas dantų eilių defektų atstatymo būdas, kada įsriegiamas šaknies formos implantas į žandikaulį ir prie jo tvirtinamas danties protezas. Net jei pacientas neturi nei vieno danties, įmanoma turėti neišimamus dantų protezus. Šiandieninėje odontologijos praktikoje dažnai stebimas […]

rodyti mažiau ⇱

Dantų implantavimas – tai galimybė implantais atstatyti dantų ir dantų eilių defektus, nešlifuojant gretimų nuosavų dantų ir jų neapkraunant. Tai šiuolaikiškas dantų eilių defektų atstatymo būdas, kada įsriegiamas šaknies formos implantas į žandikaulį ir prie jo tvirtinamas danties protezas. Net jei pacientas neturi nei vieno danties, įmanoma turėti neišimamus dantų protezus.

Šiandieninėje odontologijos praktikoje dažnai stebimas danties netekimas, dažniausiai esantis traumos ar ligos padarinys. Šios problemos vienas inovatyviausių sprendimo būdų- danties implantacija.

Kasdienėje praktikoje dažnai taikomas gydymas implantais situacijose, kai reikalingas vieno danties atstatymas, esant bedančiams žandikauliams (išimamų protezų laikomumui pagerinti arba protezų fiksavimui All-on-4 (visi ant keturių) metodika), taip pat netekus daug dantų arba esant galinių dantų nebuvimui.

Danties implantacija gali būti atliekama tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje, galima atstatyti tiek priekinių, tiek galinių dantų defektus. Gali būti atliekamas vieno ar kelių dantų atstatymas dantų implantais.

Danties implantas įsriegiamas į viršutinio ar apatinio žandikaulio kaulą, prireikus atliekama kaulo augmentacija (pridedama kaulo pakaitalo). Implantui prigijus, toliau atliekamas protezavimas ant implanto, fiksuojama matoma jo dalis- vainikėlis.

Danties implantacija atliekama pacientams nuo 18 metų, vertinama bendra organizmo būklė, sisteminės ligos, tad kviečiame registruotis į konsultaciją danties implantacijai.

dantų implantavimas

implantasdantų implantai 

rodyti daugiau ⇲

Ortodontija

Netaisyklingų dantų padėčių ir blogo sąkandžio korekcija vaikams, ir suagusiems.

rodyti mažiau ⇱
ortodontija

ortodontija

 

Ortodontija kas tai?

 

Ortodontija tai odontologijos  sritis, kurios metu gydomas netaisyklingas sąkandis ir kreivi dantys.

Netaisyklingų dantų padėčių ir blogo sąkandžio korekciją atliekame:

 • profilaktiniais aparatais,
 • aparatais, išlaikančiais vietą dantims (anksti netekus pieninių dantų),
 • aparatais, padedančiais atprasti nuo blogų įpročių (liežuvio kaišiojimo, pirštų čiulpimo),
 • šorinio tempimo aparatais,
 • nuimamais ortodontiniais aparatais,
 • įvairių konstrukcijų plokštelėmis,
 • funkciniais aparatais,
 • nenuimamais ortodontiniais aparatais,
 • breketų sistemomis (taip pat ir suaugusiems),
 • kompleksiniu gydymu.

Ortodontija ir ortognatinė chirurgija atliekama suaugusiems pacientams, turintiems sudėtingų sąkandžio anomalijų. Taikoma ir vaikams, ir suagusiems.
Rekomenduojama pirmą kartą atvesti vaiką į konsultaciją 7-8 metų.

Ką reikia atlikti norint gydytis ortodontiškai?

Visų pirma reikalinga gydytojo ortodonto konsultacija, kurios metu reikia turėti:

 • panoraminę rentgenogramą,
 • šoninę cefalogramą (ne visiems pacientams).

Konsultacijos metu:

 • yra nuimami diagnostiniai atspaudai,
 • sudaromas preliminarus gydymo planas.

Po to reikalinga atlikti:

 • profesionalią burnos higieną,
 • pas savo odontologą išgydyti dantis, kuriuos nurodo ortodontas.
rodyti daugiau ⇲

Vaikų dantų gydymas

Dantų ir burnos priežiūros įpročiai susiformuoja dar ankstyvoje vaikystėje. Pirmąjį žingsnį link sveikų ir prižiūrėtų dantų turi žengti tėvai. Labai svarbu supažindinti vaiką su odontologo profesija, o ypač svarbus – pirmasis patyrimas. Mūsų klinikoje vaikams skiriama ne tik daugiau laiko ir kruopštumo – greta profesionalumo vaikų dantų gydytoja  Rūta Motvidė pasitelkia pasakotojos įgūdžius, kurie padeda vaikui […]

rodyti mažiau ⇱
vaiku dantu gydymas

vaikų dantų gydymas

Dantų ir burnos priežiūros įpročiai susiformuoja dar ankstyvoje vaikystėje. Pirmąjį žingsnį link sveikų ir prižiūrėtų dantų turi žengti tėvai. Labai svarbu supažindinti vaiką su odontologo profesija, o ypač svarbus – pirmasis patyrimas.

Mūsų klinikoje vaikams skiriama ne tik daugiau laiko ir kruopštumo – greta profesionalumo vaikų dantų gydytoja  Rūta Motvidė pasitelkia pasakotojos įgūdžius, kurie padeda vaikui jaustis drąsiau. Gydymo prosesas tampa įdomus ir sėkmingas. Kiekvienas apsilankymas yra įvertintas ir apdovanotas .
Kada pirmą kartą apsilankyti?
Dažnai kyla klausimas, kada reikia pradėti lankytis pas vaikų odontologą. Atsakymas labai paprastas. Pirmas mažylio vizitas pas odontologą tūrėtų būti išdygus pirmiesiems dantukams. Labai svarbu nelauki kol vaikui pradės skaudėti, kadangi tuomet gydymo pradžia būna sudėtinga ir nemaloni.
Pirmasis apsilankymas
Labai svarbu nelaukti, kol vaikas ims skųstis dantuko skausmu. Pirmasis apsilankymas tūrėtų būti pažintinis, kuomet vaikas susipažintų su aplinka ir linksmaisiais instrumentais– linksmu seilių siurbliuku, veidrodėliu, dušu, kirmėlių meškere ir pan.
Kaip paruošti vaiką pirmąjam vizitui pas odontologą?
Pasikalbėkite su vaiku. Atsisakykite žodžių: „tau tik įdurs ir truputį pagręš“. Vaikui, turinčiam lakią fantaziją ir dideles baimės akis, odontologas ima atrodyti kaip akmenskaldys su didžiuliu grąžtu ir adata. Tad geriausia mažyliui sakyti, kad gydytojas padės ,,išvaryti kirmėlytes”, ,,paplaus dantukus”, ,,pažiūrės, kas ten gyvena“.
Nepamirškite: Tėvai turi būti ramūs ir elgtis, kaip visuomet, nes vaikai jaučia tėvų baimę, o pastaroji persiduoda mažajam pacientui.
Svarbu nepamiršti, kad vaikų dantų priežiūra reikalauja išskirtinio dėmesio. Tėveliai turėtų nuo mažens savo vaikams diegti tinkamos dantų priežiūros normas, bei reguliariai (kas pusę metų) juos vesti pas gydytoją – odontologą. Labai svarbu ir tai, kad vaiką gydytų tas pats odontologas. Jeigu pirmojo vizito metu odontologas rado bendrą kalbą su vaiku, mažylis juo pasitiki, tolimesnis gydymas bus sėkmingas, nuoseklus ir malonumu.

rodyti daugiau ⇲

Terapinis gydymas

Netaisyklingų dantų padėčių ir blogo sąkandžio korekcija vaikams, ir suagusiems.

rodyti mažiau ⇱

Terapinis gydymas kas tai?

Terapinis gydymas – tai dantų plombavimas, šalinant kietųjų audinių defektus. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatomijos forma, spalva ir kramtymo funkcija, naudojant aukštos kokybės plombines medžiagas, kurios ne tik mechaniškai pakeičia suirusius audinius, bet ir saugo danties minkštuosius audinius nuo komplikacijų.

Terapinio gydymo metu medžiagos, naudojamos restauracijoms, tvirtos, savo savybėmis artimos natūraliems danties audiniams: jos yra atsparios kramtymo raumenų jėgai ir savaiminiam dantų dilimui, jungdamosios su dantimi tokiu stiprumu kaip ir paties danties audiniai tarpusavyje, mažina karieso atsiradimo galimybę, poliruojami iki natūralaus emalio blizgesio, taip pat turi labai plačią atspalvių gamą.

 

Terapinis gydymas

Terapinis gydymas

rodyti daugiau ⇲

Endodontinis gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, pergydymas.

rodyti mažiau ⇱

Endodontinis gydymas kas tai?

Endodontinis gydymas, tai dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, esant reikalui – pergydymas.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Tam tikslui šaknies kanalas turi būti išvalytas ir hermetiškai užplombuotas. Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas galima atlikti sėkmingą dantų kanalų gydymą.

Visada  turime galimybę dirbti naudojant MIKROSKOPĄ.

Endodontiniui gydymui dažniausiai naudojami įrankiniai, ultragarsiniai instrumentai ir mikroskopas leidžia maksimaliai išsaugoti danties šaknies audinį ir padeda kokybiškai užplombuoti dantis šaknies kanalus.

Simptomai rodantys ,kad reikalingas endodontinis gydymas:

 • Priepuolinis,ūmus danties skausmas, kuris gali plisti.
 • Skausmas, kuris dažniau pasireiškia vakarais, naktimis.
 • Pastovus maudžiantis skausmas.
 • Dantis reaguoja į šaltą ar karštą maistą, gėrimą.

Endodontinio gydymo eiga:

 • Pašalinami infekuoti danties audiniai.
 • Randami ir išvalomi kanalai.
 • Užplombuojami kanalai.
 • Darbo eigoje atliekamos rentgeno nuotraukos.
endodontinis gydymas

endodontinis gydymas

 

 

 

 

rodyti daugiau ⇲

Chirurginis gydymas

Implantų įsodinimas, dantų rovimas, cistų šalinimas, seilių liaukų uždegimų gydymas, įvairios dantų ir burnos gleivinės chirurginės procedūros.

rodyti mažiau ⇱

Mūsų klinikoje dirbantys aukščiausios kvalifikacijos specialistai teikia tokias chirurginio gydymo paslaugas:

 • kaip implantų įsodinimas,
 • sudėtingas dantų šalinimas,
 • cistų šalinimas,
 • seilių liaukų uždegimų gydymas,
 • įvairias dantų ir burnos gleivinės chirurgines procedūras,
 • ambulatorines operacijas (hemisekcijas, rezekcijas, gėrybinių auglių šalinimas).

Pagrindinis mūsų specialistų tikslas yra išvengti pacientų dantų netekimo. Tačiau kartais nepavyksta išvengti šios nelabai malonios procedūros, tenka rauti dantis. Mūsų klinikoje dirbantys chirurginio gydymo specialistai šias procedūras atlieka labai kruopščiai ir subtiliai stengdamiesi,  kad procedūra praeitų kuo maloniau ir sklandžiau. Po procedūros, klinikos gydytojai odontologai pataria ir rekomenduoja kaip elgtis pirmąsias kelias dienas.

rodyti daugiau ⇲

Protezavimas

Įvairių rūšių protezai: lieti, plastikiniai, metalo plastikos, metalo keramikos, bemetaliai, cirkoniniai vainikėliai, įvairių modifikacijų tiltai, sudėtingi lanko atraminiai protezai su įvairiomis fiksavimo sistemomis, plokštelės, protezavimas ant implantų.

rodyti mažiau ⇱

 

Mūsų odontologijos klinikoje galime pasiūlyti įvairias protezavimo paslaugas:

1.     Fiksuoti dantų protezai:

·        Vainikėliai,

·        Tiltai,

·        Porceliano laminatės,

·        Užklotai , įklotai.

 

2.     Išimami dantų protezai:

·        Lanko atraminiai protezai,

·        Dantų plokštelės (dalinės, pilnos, minkštos ar kietos bazės).

 

3.     Protezavimas ant implantų:

·        Pavieniais vainikėliais,

·        Tiltais,

·        Bedančių žandikaulių protezavimas „viskas ant keturių“ t.y. ALL –ON- 4  metodika.

Cirkonio oksido vainikėliai bei tiltai gaminami čia pat mūsų klinikoje. Tai prideda didelį privalumą, esant betarpiškam kontaktui tarp paciento, gydytojo ir dantų techniko, pasiekti pačių geriausių protezavimo rezultatų.

Cirkonio oksido vainikėlių savybės:

 

·        Estetiškumas,

·        Ypatingas tvirtumas ir atsparumas,

·        Ilgaamžiškumas,

·        Biosuderinamumas, nesukelia alerginių reakcijų.

protezavimas ant implantų cirkonio oksido vainikėliais

protezavimas ant implantų cirkonio oksido vainikėliais

ALL-ON-4 METODIKA

ALL-ON-4 METODIKA

cirkonio oksido tiltas

cirkonio oksido tiltas

rodyti daugiau ⇲

Burnos higiena

Apnašų, akmenų nuvalymas, dantų poliravimas, balinimas, fluoro aplikacijos.

rodyti mažiau ⇱
burnos higiena

burnos higiena

Profesionali burnos higiena (PBH) – dantų karieso, burnos gleivinės bei periodonto ligų (gingivito, periodontito), ankstyvaus dantų netekimo profilaktika. Viso to galima išvengti, reguliariai atliekant profesionalią burnos ertmės higieną. Kiekvienam pacientui, rekomenduojama pas burnos higienistą apsilankyti du kartus per metus. Išskirtiniais atvejais, kai pacientas serga sisteminėmis ligomis, periodonto ligomis,  daug rūko, nešioja breketus ar turi polinkį apnašų kaupimuisi, patartina PBH atlikti kas 3-4 mėnesius.

Ultragarsu yra pašalinami virš dantenų ir po jomis esantys akmenys, kietas apnašas. Profesionalios burnos higienos metu taip pat pašalinami granuliaciniai uždegiminiai audiniai ir mikroorganizmai bei jų toksinai iš dantenų kišenių. Tai būtina norint palaikyti sveikas dantenas ir periodontą, o esant uždegimams ar periodontitui – sustabdyti ir gydyti.

Profesionalią higieną atlieka specialiai apmokytas specialistas – burnos higienistas. Jo užduotis yra rūpintis dantenų ir aplinkinių audinių sveikumu, mokyti pacientus taisyklingai prižiūrėti dantis ir dantenas.

Profesionalios higienos seanso metu burnos higienistas patikrins higienos būklę, nuvalys dantų apnašas ir akmenis, patars, kaip taisyklingai valyti dantis, kokias priemones rinktis, kokia turėtų būti dantų higiena namuose.

Reguliarus apsilankymas pas higienistą turi tapti įpročiu. Tik burnos higienistas gali efektyviai pašalinti apnašas ir akmenis. Burnos  higienos procedūros atliekamos vieno arba dviejų vizitų metu, priklausomai nuo apnašų kiekio.

rodyti daugiau ⇲

Dentalinės ir panoraminės rentgeno nuotraukos

Skaitmenines rentgeno nuotraukos atspausdiname ir galime įrašyti į elektronines laikmenas (CD/DVD diskus, “Flash” atmintines).

rodyti mažiau ⇱
panoraminis rentgeno aparatas

panoraminis rentgeno aparatas

 

 

 

 

 

 

Dentalinės ir panoraminės rentgeno nuotraukos  padeda odontologui diagnozuoti dantų bei juos supančių audinių ligas, kurias sunku arba negalima pastebėti paprastos apžiūros metu. Be to, rentgenu odontologas gali aptikti ir išgydyti dantų pažeidimus dar jų vystymosi pradžioje – tai sutaupo pacientų išlaidas, apsaugo nuo nereikalingo diskomforto.

Skaitmenines rentgeno nuotraukas (t.y. ortopantomograma) ir dentalines rentgeno nuotraukas atspausdiname ir galime įrašyti į elektronines laikmenas (CD/DVD diskus, “Flash” atmintines).

rodyti daugiau ⇲

Darbo laikas:

I-V 8:00-19:00
VI nedirbame
VII nedirbame

REGISTRUOKITĖS INTERNETU