Statybininkų g. 58, Panevėžys

Kaip paskatinti vaiką valytis dantis?

Kūdikiui valyti dantukus rekomenduojama pradėti tada, kai jie dar neišdygę: kaskart po maitinimo nuvalyti dantenas vandeniu suvilgyta marle. Marlės užtenka ir valant pirmuosius 2-4 dantukus. Vėliau – būtina įsigyti dantų šepetėlį ir pastą.

Ir vis dėlto įdomiausia dalis prasideda tada, kai tenka vaiką pripratinti patį savarankiškai, reguliariai ir taisyklingai valytis dantis. Ką daryti, jei mažylis to daryti nenori?

  • Visų pirma, labai svarbu asmeninis pavyzdys – jis visada efektyvesnis už bet kokius ilgus įtikinėjimus. Todėl kai valotės dantis, neužsirakinkite vonios durų, pakvieskite vaiką, kad jis valytųsi dantukus kartu su jumis. Nepamirškite, kad daugiausia vaikai išmoksta tiesiog mėgdžiodami suaugusiuosius.
  • Nors vaikams gaminama įvairiausių patrauklių dantų šepetėlių su animacinių filmų personažais, šviečiančių ir netgi grojančių, nepamirškite: svarbiausia vis dėlto – šepetėlio kokybė. Taigi čia kompromisų neturėtų būti, rinkitės ne pačius spalvingiausius, o pačius geriausius!
  • Dažniau aiškinkite vaikui, kaip ir kodėl svarbu valytis dantukus: rodykite paveikslėlių, nupirkite žaislinį odontologo rinkinį, valykite dantukus jo pliušiniams žaislams, lėlėms.
  • Leiskite vaikui rinktis. Nupirkite ne vieną, o 2-3 dantų šepetėlius. Ir keleto skonių pastą. Leiskite pasirinkti, kuriuo kada valytis – taip pats dantų valymasis įgis ne tik „privalomąjį“, bet ir „laisvo pasirinkimo“ įspūdį.
  • Vaikas vangiai valosi dantis? Parungtyniaukite: valykitės dantis kartu, ant šepetėlio uždėkite vienodai pastos, ir stebėkite, kieno burnoje po minutės bus daugiau putų? Tam prireiks sąžiningai pašiūruoti dantis!
  • Jei jūsų atžalėlei sunku pačiam nujausti, kiek laiko reikia valytis dantis, pagelbėkite jam: pastatykite vonioje laikmatį arba smėlio laikrodį. Jei to negalite padaryti – paaiškinkite, kad dantis turėtų valytis maždaug tiek, kiek trunka daina „du gaideliai“: kai mintyse sudainuos visus 3 posmelius su paskutinių dvieilių pakartojimais, procedūrą bus galima baigti.

Darbo laikas:

I-V 8:00-19:00
VI nedirbame
VII nedirbame

REGISTRUOKITĖS INTERNETU